Stable (latest release) - en to fi translation catalogue (268 entries)

en: %s ago
fi: %s sitten

en: %s configuration error found | %s configuration errors found
fi[0]: %s virheellinen määritys löydetty
fi[1]: %s virheellistä määritystä löydetty

en: %s keys switch panels
fi: %s -näppäimet vaihtavat paneelista toiseen.

en: (required)
fi: (pakollinen)

en: <code>%1$s</code> property of a <code>WPCF7_ContactForm</code> object is <strong>no longer accessible</strong>. Use <code>%2$s</code> method instead.
fi: <code>WPCF7_ContactForm</code>-objektin <code>%1$s</code>-ominaisuus <strong>ei ole enää käytettävissä</strong>. Käytä sen sijaan <code>%2$s</code>-metodia.

en: <strong>Additional Settings</strong> provides a place where you can customize the behavior of this contact form by adding code snippets.
fi: <strong>Lisäasetukset</strong>-välilehdellä voit muokata tämän yhteydenottolomakkeen toimintaa lisäämällä koodinpätkiä.

en: <strong>Contact Form 7 %1$s requires WordPress %2$s or higher.</strong> Please <a href="%3$s">update WordPress</a> first.
fi: <strong>Contact Form 7 %1$s vaatii WordPress %2$s tai uudemman.</strong> Ole hyvä ja <a href="%3$s">päivitä  WordPress</a> ensin.

en: <strong>Duplicate</strong> - Clones that contact form. A cloned contact form inherits all content from the original, but has a different ID.
fi: <strong>Monista</strong> - Luo kyseisestä lomakkeesta kopion. Kopio on sisällöltään sama kuin alkuperäinen lomake, mutta sillä on eri tunnus/ID.

en: <strong>Edit</strong> - Navigates to the editing screen for that contact form. You can also reach that screen by clicking on the contact form title.
fi: <strong>Muokkaa</strong> - Siirtymä kyseisen lomakkeen muokkausnäkymään. Pääset samaan näkymään myös klikkaamalla yhteydenottolomakkeen otsikkoa.

en: <strong>Form</strong> is a content of HTML form. You can use arbitrary HTML, which is allowed inside a form element. You can also use Contact Form 7&#8217;s form-tags here.
fi: <strong>Lomake</strong> on HTML-lomakkeen sisältö. Voit käyttää vapaavalintaista HTML:ää, joka on sallittua lomakkeen elementin sisällä. Voit myös käyttää täällä Contact Form 7:n lomake-elementtejä.

en: <strong>Mail (2)</strong> is an additional mail template that works similar to Mail. Mail (2) is different in that it is sent only when Mail has been sent successfully.
fi: <strong>Sähköposti (2)</strong> on toinen sähköpostiviestipohja, ja se toimii samoin kuin Sähköposti. Sähköposti (2) eroaa Sähköpostista siten, että Sähköposti (2) lähetetään vain silloin, kun Sähköpostin lähettäminen on onnistunut.

en: <strong>Mail</strong> manages a mail template (headers and message body) that this contact form will send when users submit it. You can use Contact Form 7&#8217;s mail-tags here.
fi: <strong>Sähköposti</strong> hallinnoi sähköpostiviestiä (otsikoita ja itse viestiä), joka lähetetään, kun käyttäjät lähettävät viestejä tällä yhteydenottolomakkeella. Voit käyttää täällä Contact Form 7:n sähköpostielementtejä.

en: <strong>Title</strong> is the title of a contact form. This title is only used for labeling a contact form, and can be edited.
fi: <strong>Otsikko</strong> on yhteydenottolomakkeen otsikko. Otsikkoa käytetään vain lomakkeen nimeämiseen, ja sitä voi muuttaa.

en: A form-tag is a short code enclosed in square brackets used in a form content. A form-tag generally represents an input field, and its components can be separated into four parts: type, name, options, and values. Contact Form 7 supports several types of form-tags including text fields, number fields, date fields, checkboxes, radio buttons, menus, file-uploading fields, CAPTCHAs, and quiz fields.
fi: Lomake-elementti on lyhyt, hakasulkeissa oleva koodi, jota käytetään lomakkeessa. Yleensä lomake-elementti edustaa kirjoituskenttää, ja sen sisältö voidaan jakaa neljään osaan: laji, nimi, valintavaihtoehdot ja arvot. Contact Form 7 tukee useita erilaisia lomake-elementtejä, kuten tekstikenttiä, numerokenttiä, päivämääräkenttiä, valintaruutuja, valintanappeja, valikoita, tiedoston palvelimelle siirtokenttiä, roskapostin estokenttiä ja kyselykenttiä.

en: A mail-tag is also a short code enclosed in square brackets that you can use in every Mail and Mail (2) field. A mail-tag represents a user input value through an input field of a corresponding form-tag.
fi: Myös sähköpostielementti on lyhyt, hakasulkeissa oleva koodi, jota voit käyttää jokaisessa Sähköposti- ja Sähköposti (2) -kentässä. Sähköpostielementti edustaa sitä vastaavan lomake-elementin arvoa, jonka käyttäjä on antanut kirjoituskenttään.

en: Acceptable file types
fi: Hyväksytyt tiedostotyypit

en: Acceptance Checkbox
fi: Hyväksyntä-valintaruutu

en: Add New
fi: Lisää uusi

en: Add New Contact Form
fi: Lisää uusi yhteydenottolomake

en: Additional Headers
fi: Lisäotsikot

en: Additional Settings
fi: Lisäasetukset

en: Additional Settings (%d)
fi: Lisäasetukset (%d)

en: Admin Screen
fi: Ylläpitonäkymä

en: Allow multiple selections
fi: Salli useampi valinta

en: Any information you provide will not be shared with service providers without your authorization.
fi: Mitään tietoa, jonka annat, ei jaeta palveluntarjoajien kanssa ilman hyväksyntääsi.

en: Author
fi: Tekijä

en: Available Actions
fi: Käytössä olevat toiminnot

en: CAPTCHA (Really Simple CAPTCHA)
fi: Roskapostin esto (Really Simple CAPTCHA)

en: Checkboxes, Radio Buttons and Menus
fi: Valintaruudut, valintanapit ja valikot

en: Class attribute
fi: Class attribuutti

en: Compact
fi: Kompakti

en: Configuration validation completed. An invalid contact form was found. | Configuration validation completed. %s invalid contact forms were found.
fi[0]: Rakennetarkistus suoritettu. Löytyi virheellinen yhteydenottolomake.
fi[1]: Rakennetarkistus suoritettu. Löytyi %s virheellistä yhteydenottolomaketta.

en: Configuration validation completed. No invalid contact form was found.
fi: Rakennetarkistus suoritettu. Virheellisiä yhteydenottolomakkeita ei löytynyt.

en: Configure Keys
fi: Määritä avainten arvot

en: Contact
fi: Yhteydenotto

en: Contact Form
fi: Yhteydenottolomake

en: Contact Form 7 Needs Your Support
fi: Contact Form 7 tarvitsee tukeasi

en: Contact Forms
fi: Yhteydenottolomakkeet

en: Contact form %d
fi: Yhteydenottolomake %d

en: Contact form created.
fi: Yhteydenottolomake "%s" luotiin.

en: Contact form deleted.
fi: Yhteydenottolomake "%s" poistettiin.

en: Contact form saved.
fi: Yhteydenottolomake "%s" tallennettiin.

en: Copy this shortcode and paste it into your post, page, or text widget content:
fi: Kopioi tämä lyhytkoodi ja liitä se artikkelin, sivun tai teksti-vimpaimen sisältöön:

en: Dark
fi: Tumma

en: Date
fi: Päivämäärä

en: Date Field
fi: Päivämääräkenttä

en: Date format that the sender entered is invalid
fi: Lähettäjän syöttämä päivämäärän muoto on virheellinen

en: Date is earlier than minimum limit
fi: Päivämäärä on minimirajaa aikaisempi

en: Date is later than maximum limit
fi: Päivämäärä on maksimirajaa myöhäisempi

en: Default value
fi: Vakioarvo

en: Delete
fi: Poista

en: Did You Know?
fi: Tiesitkö?

en: Dismiss
fi: Hylkää

en: Donate
fi: Lahjoita

en: Duplicate
fi: Monista

en: ERROR
fi: VIRHE

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Edit &#8220;%s&#8221;
fi: Muokkaa &#8220;%s&#8221;

en: Edit Contact Form
fi: Muokkaa yhteydenottolomaketta

en: Edit messages used in the following situations.
fi: Muokkaa viestejä, joita käytetään seuraavissa tilanteissa.

en: Email address that the sender entered is invalid
fi: Lähettäjän sähköpostiosoite on virheellinen

en: Enter title here
fi: Lisää otsikko tähän

en: Error in deleting.
fi: Virhe poistettaessa.

en: Exclude lines with blank mail-tags from output
fi: Jätä pois rivit, joiden sähköpostielementit ovat tyhjiä.

en: FAQ
fi: Usein kysytyt kysymykset

en: FAQ about Configuration Validator
fi: Usein kysyttyjä kysymyksiä rakennetarkistimesta

en: Field type
fi: Kentän laji

en: File Attachments
fi: Tiedostoliitteet

en: File Uploading and Attachment
fi: Tiedoston lataaminen ja liite

en: File size limit (bytes)
fi: Tiedoston koon raja (tavuja)

en: For more details, see %s.
fi: Lue lisää: %s.

en: For more information:
fi: Lisätietoa:

en: Form
fi: Lomake

en: Form-tag Generator: %s
fi: Lomake-elementtigeneraattori: %s

en: Form-tags
fi: Lomake-elementit

en: From
fi: Lähettäjä

en: From: %s
fi: Lähettäjä: %s

en: Generate a form-tag for a date input field. For more details, see %s.
fi: Tee lomake-elementti päivämäärän kirjoituskenttää varten. Jos tarvitset lisätietoja, katso %s.

en: Generate a form-tag for a drop-down menu. For more details, see %s.
fi: Tee lomake-elementti pudotusvalikkoa varten. Jos tarvitset lisätietoja, katso %s.

en: Generate a form-tag for a field for numeric value input. For more details, see %s.
fi: Tee lomake-elementti numeerisen arvon kirjoituskenttää varten. Jos tarvitset lisätietoja, katso %s.

en: Generate a form-tag for a file uploading field. For more details, see %s.
fi: Tee lomake-elementti tiedoston palvelimelle siirtokenttää varten. Jos tarvitset lisätietoja, katso %s.

en: Generate a form-tag for a group of checkboxes. For more details, see %s.
fi: Tee lomake-elementti valintaruuturyhmää varten. Jos tarvitset lisätietoja, katso %s.

en: Generate a form-tag for a group of radio buttons. For more details, see %s.
fi: Tee lomake-elementti valintanappiryhmää varten. Jos tarvitset lisätietoja, katso %s.

en: Generate a form-tag for a multi-line text input field. For more details, see %s.
fi: Tee lomake-elementti monirivisen tekstin kirjoituskenttää varten. Jos tarvitset lisätietoja, katso %s.

en: Generate a form-tag for a question-answer pair. For more details, see %s.
fi: Tee lomake-elementti kysymys-vastaus -paria varten. Jos tarvitset lisätietoja, katso %s.

en: Generate a form-tag for a reCAPTCHA widget. For more details, see %s.
fi: Tee lomake-elementti reCAPTCHA-vimpainta varten. Jos tarvitset lisätietoja, katso %s.

en: Generate a form-tag for a single-line URL input field. For more details, see %s.
fi: Tee lomake-elementti yksirivistä verkko-osoitteen/URL kirjoituskenttää varten. Jos tarvitset lisätietoja, katso %s.

en: Generate a form-tag for a single-line email address input field. For more details, see %s.
fi: Tee lomake-elementti yksirivistä sähköpostiosoitteen kirjoituskenttää varten. Jos tarvitset lisätietoja, katso %s.

en: Generate a form-tag for a single-line plain text input field. For more details, see %s.
fi: Tee lomake-elementti yksirivistä tekstikirjoituskenttää varten. Jos tarvitset lisätietoja, katso %s.

en: Generate a form-tag for a single-line telephone number input field. For more details, see %s.
fi: Tee lomake-elementti yksirivistä puhelinnumeron kirjoituskenttää varten. Jos tarvitset lisätietoja, katso %s.

en: Generate a form-tag for a submit button. For more details, see %s.
fi: Tee lomake-elementti lähetyspainiketta varten. Jos tarvitset lisätietoja, katso %s.

en: Generate a form-tag for an acceptance checkbox. For more details, see %s.
fi: Tee lomake-elementti hyväksyntä-valintaruutua varten. Jos tarvitset lisätietoja, katso %s.

en: Generate form-tags for a CAPTCHA image and corresponding response input field. For more details, see %s.
fi: Tee lomake-elementit roskapostin estokuvaa ja vastaavaa vastauskenttää varten. Jos tarvitset lisätietoja, katso %s.

en: Get Started
fi: Aloittaminen

en: Getting Started with Contact Form 7
fi: Contact Form 7 käytön aloitus

en: HTML tags are not allowed in a message.
fi: Viestissä ei saa olla HTML-muotoiluja.

en: Hovering over a row in the contact forms list will display action links that allow you to manage your contact form. You can perform the following actions:
fi: Viemällä hiiren kohdistimenjonkin lomakeluettelossa olevan rivin päälle näkyviin tulee toimintolinkkejä, joiden avulla voit ylläpitää yhteydenottolomakettasi. Voit tehdä seuraavaa:

en: How Tags Work
fi: Kuinka avainsanat toimivat

en: How to Resolve Configuration Errors
fi: Miten määritysvirheet ratkaistaan

en: Id attribute
fi: Id attribuutti

en: Image settings
fi: Kuvan asetukset

en: In <strong>Messages</strong>, you can edit various types of messages used for this contact form. These messages are relatively short messages, like a validation error message you see when you leave a required field blank.
fi: <strong>Viestit</strong>-välilehdellä voit muokata erilaisia ilmoituksia, joita käytetään tällä yhteydenottolomakkeella. Nämä ilmoitukset ovat suhteellisen lyhyitä, kuten tarkistuksesta annettava virheilmoitus, jonka näet, kun jätät pakollisen kentän tyhjäksi.

en: In the following fields, you can use these mail-tags:
fi: Voit käyttää seuraavissa kentissä näitä sähköpostielementtejä:

en: Information
fi: Tietoja

en: Input field settings
fi: Syötekentän asetukset

en: Insert Tag
fi: Lisää elementti

en: Insert a blank item as the first option
fi: Lisää ensimmäiseksi vaihtoehdoksi tyhjä.

en: Integration
fi: Liitos

en: Integration with Other Services
fi: Liitos muihin palveluihin

en: Invalid key values.
fi: Epäkelvot avainten arvot

en: It is hard to continue development and support for this plugin without contributions from users like you. If you enjoy using Contact Form 7 and find it useful, please consider making a donation.
fi: On vaikeaa jatkaa tämän lisäosan kehitystä ja tukea ilman avustuksia käyttäjiltä kuten sinä. Mikäli pidit Contact Form 7 käytöstä ja havaitsit sen hyödylliseksi, ole hyvä ja harkitse lahjoittamista.

en: Just another contact form plugin. Simple but flexible.
fi: Taas yksi yhteydenottolomake-lisäosa. Yksinkertainen, mutta joustava.

en: Label
fi: Nimi

en: Light
fi: Vaalea

en: Mail
fi: Sähköposti

en: Mail (2)
fi: Sähköposti (2)

en: Mail (2) is an additional mail template often used as an autoresponder.
fi: Sähköposti (2) on toinen sähköpostiviestipohja . Sitä käytetään usein automaattisiin vastausviesteihin.

en: Mail-tags
fi: Sähköpostielementit

en: Make checkboxes exclusive
fi: Muuta valintaruudut toimimaan poissulkevasti

en: Make this checkbox checked by default
fi: Aseta tämä ruutu oletusarvoisesti valituksi.

en: Make this work inversely
fi: Laita tämä toimimaan käänteisesti

en: Max
fi: Maksimi

en: Message Body
fi: Viestin sisältö

en: Message Body:
fi: Viesti:

en: Messages
fi: Viestit

en: Min
fi: Minimi

en: Misconfiguration leads to mail delivery failure or other troubles. Validate your contact forms now.
fi: Virheelliset asetukset aiheuttavat viestien perillemenon epäonnistumisia ja muita ongelmia. Tarkista yhteydenottolomakkeesi nyt.

en: Name
fi: Nimi

en: Normal
fi: Normaali

en: Number Fields
fi: Numerokentät

en: Number format that the sender entered is invalid
fi: Lähettäjän syöttämä luvun muoto on virheellinen

en: Number is larger than maximum limit
fi: Luku on maksimirajaa suurempi

en: Number is smaller than minimum limit
fi: Luku on minimirajaa pienempi

en: On this screen, you can edit a contact form. A contact form is comprised of the following components:
fi: Tässä näytössä voit muokata yhteydenottolomaketta. Lomake muodostuu seuraavista osista:

en: On this screen, you can manage contact forms provided by Contact Form 7. You can manage an unlimited number of contact forms. Each contact form has a unique ID and Contact Form 7 shortcode ([contact-form-7 ...]). To insert a contact form into a post or a text widget, insert the shortcode into the target.
fi: Tällä näytöllä voit hallinnoida Contact Form 7:llä tehtyjä yhteydenottolomakkeita. Lomakkeiden määrää ei ole rajattu. Jokaisella yhteydenottolomakkeella on yksilöllinen ID ja Contact Form 7 -lyhytkoodi ([contact-form-7 ...]). Lisää yhteydenottolomake artikkeliin tai tekstivimpaimeen lisäämällä lyhytkoodi kohteeseen.

en: On this screen, you can manage services that are available through Contact Form 7. Using API will allow you to collaborate with any services that are available.
fi: Tällä näytöllä voit hallinnoida Contact Form 7:n käytössä olevia palveluita. Rajapinnan/API käyttö mahdollistaa sen, että voit hyödyntää kaikkia saatavilla olevia palveluita.

en: One option per line.
fi: Yksi vaihtoehto kullekin riville.

en: One or more fields have an error. Please check and try again.
fi: Yhdessä tai useammassa kentässä on virhe. Tarkista kentät ja yritä uudelleen.

en: One pipe-separated question-answer pair (e.g. The capital of Brazil?|Rio) per line.
fi: Yksi pystyviivalla erotettu kysymys-vastaus -pari (esim. Brasilian pääkaupunki?|Rio) kullekin riville.

en: Options
fi: Asetukset

en: Overview
fi: Yleiskatsaus

en: Please verify that you are not a robot.
fi: Ole hyvä ja todista, ettet ole robottiohjelma.

en: Put a label first, a checkbox last
fi: Laita nimi ensimmäiseksi, valintaruutu viimeiseksi

en: Questions and answers
fi: Kysymykset ja vastaukset

en: Quiz
fi: Kysymys

en: Range
fi: Arvojen rajaaminen

en: Required field
fi: Pakollinen kenttä

en: Reset Keys
fi: Nollaa avaimet

en: Save
fi: Tallenna

en: Save Messages with Flamingo
fi: Tallenna viestit Flamingolla

en: Search Contact Forms
fi: Etsi yhteydenottolomakkeita

en: Search results for &#8220;%s&#8221;
fi: Hakutulokset &#8220;%s&#8221;

en: Secret Key
fi: Salausavain (Secret key)

en: Selectable Recipient with Pipes
fi: Pystyviivan käyttö vastaanottajaluettelossa

en: Send
fi: Lähetä

en: Sender doesn't enter the correct answer to the quiz
fi: Lähettäjä ei antanut oikeaa vastausta kysymykseen

en: Sender's message failed to send
fi: Viestin lähettäminen epäonnistui

en: Sender's message was sent successfully
fi: Viesti lähetettiin onnistuneesti.

en: Sending ...
fi: Lähetetään ...

en: Setting Up Mail
fi: Sähköpostiasetusten määrittäminen

en: Settings
fi: Asetukset

en: Settings saved.
fi: Asetukset tallennettu.

en: Shortcode
fi: Lyhytkoodi

en: Site Key
fi: Sivuston avain (Site key)

en: Size
fi: Koko

en: Slider
fi: Liukusäädin

en: Spam Filtering with Akismet
fi: Roskapostin torjunta Akismetin kanssa

en: Spinbox
fi: Askellusruutu

en: Status
fi: Tila

en: Subject
fi: Aihe

en: Subject: %s
fi: Aihe: %s

en: Submission was referred to as spam
fi: Vastaus on merkitty roskapostiksi

en: Submit Button
fi: Lähetä painike

en: Support
fi: Tuki

en: Telephone number that the sender entered is invalid
fi: Lähettäjän syöttämä puhelinnumero on virheellinen

en: Text Fields
fi: Tekstikentät

en: Thank you for your message. It has been sent.
fi: Kiitos viestistäsi. Se on lähetetty.

en: The URL is invalid.
fi: Verkko-osoite/URL ei kelpaa.

en: The answer to the quiz is incorrect.
fi: Annettu vastaus on väärä.

en: The changes you made will be lost if you navigate away from this page.
fi: Menetät tekemäsi muutokset, jos siirryt pois tältä sivulta.

en: The code that sender entered does not match the CAPTCHA
fi: Koodi jonka lähettäjä kirjoitti ei matsaa CAPTCHAa

en: The date format is incorrect.
fi: Päivämäärän muoto on virheellinen.

en: The date is after the latest one allowed.
fi: Päivämäärä on liian uusi.

en: The date is before the earliest one allowed.
fi: Päivämäärä on liian vanha.

en: The e-mail address entered is invalid.
fi: Annettu sähköpostiosoite ei kelpaa.

en: The field is required.
fi: Kenttä on pakollinen.

en: The field is too long.
fi: Kenttä on liian pitkä.

en: The field is too short.
fi: Kenttä on liian lyhyt.

en: The file is too big.
fi: Tiedosto on liian suuri.

en: The number format is invalid.
fi: Numeron muotoilu ei kelpaa.

en: The number is larger than the maximum allowed.
fi: Numero on liian suuri.

en: The number is smaller than the minimum allowed.
fi: Numero on liian pieni.

en: The telephone number is invalid.
fi: Puhelinnumero ei kelpaa.

en: Theme
fi: Teema

en: There are also special mail-tags that have specific names, but don&#8217;t have corresponding form-tags. They are used to represent meta information of form submissions like the submitter&#8217;s IP address or the URL of the page.
fi: On myös erityisiä sähköpostielementtejä, joilla on omat nimet, mutta joilla ei ole niitä vastaavia lomake-elementtejä. Niitä käytetään edustamaan lomakkeiden lähettämiseen liittyvää metatietoa, kuten lähettäjän IP-osoitetta tai sivun verkko-osoitetta/URL.

en: There are terms that the sender must accept
fi: Nämä ovat käyttöehdot, jotka lähettäjän täytyy hyväksyä

en: There is a field that the sender must fill in
fi: Lähettäjän täytyy täyttää lomakkeen kenttä

en: There is a field with input that is longer than the maximum allowed length
fi: Yhden kentän pituus on pidempi, kuin suurin sallittu kentän pituus.

en: There is a field with input that is shorter than the minimum allowed length
fi: Yhden kentän pituus on lyhyempi, kuin lyhyin sallittu kentän pituus.

en: There was an error trying to send your message. Please try again later.
fi: Tapahtui virhe, kun viestiäsi yritettiin lähettää. Ole hyvä ja yritä myöhemmin uudelleen.

en: There was an error uploading the file.
fi: Tiedoston palvelimelle siirtämisessä tapahtui virhe.

en: There was an unknown error uploading the file.
fi: Tiedoston palvelimelle siirtämisessä tapahtui tuntematon virhe.

en: This contact form contains CAPTCHA fields, but the necessary libraries (GD and FreeType) are not available on your server.
fi: Tämä palautelomake sisältää CAPTCHA-kentän, mutta tarvittavia kirjastoja (GD ja FreeType) ei ole serverillä.

en: This contact form contains CAPTCHA fields, but the temporary folder for the files (%s) does not exist or is not writable. You can create the folder or change its permission manually.
fi: Tämä palautelomake sisältää CAPTCHA-kentän, mutta väliaikaiskansiota tiedostoille (%s) ei ole tai sinne ei voi kirjoittaa. Voit luoda kansion tai vaihtaa oikeudet manuaalisesti.

en: This contact form contains file uploading fields, but the temporary folder for the files (%s) does not exist or is not writable. You can create the folder or change its permission manually.
fi: Tämä palautelomake sisältää ladattuja tiedostoja, mutta väliaikaista kansiota tiedostoille (%s) ei ole tai ei voi kirjoittaa. Voit luoda kansion tai vaihtaa oikeudet manuaalisesti.

en: This contact form has a configuration error. | This contact form has %s configuration errors.
fi[0]: Tämän yhteydenottolomakkeen määrityksissä on virhe.
fi[1]: Tämän yhteydenottolomakkeen määrityksissä on %s virhettä.

en: This e-mail was sent from a contact form on %1$s (%2$s)
fi: Tämä viesti on lähetetty palautelomakkeella %1$s (%2$s)

en: This email address does not belong to the same domain as the site.
fi: Tämä sähköpostiosoite ei kuulu samaan toimialueeseen kuin itse sivusto.

en: This field can be empty depending on user input.
fi: Tämä kenttä voi olla tyhjä riippuen käyttäjän kirjoittamista tiedoista.

en: This field has syntax errors.
fi: Tämän kentän sisällössä on muotovirheitä.

en: This field requires author's URL
fi: Tämä kenttä vaatii kirjoittajan URL:n

en: This field requires author's email address
fi: Tämä kenttä vaatii kirjoittajan sähköpostiosoitteen

en: This field requires author's name
fi: Tämä kenttä vaatii kirjoittajan nimen

en: Title
fi: Otsikko

en: To
fi: Vastaanottaja

en: To attach the file uploaded through this field to mail, you need to insert the corresponding mail-tag (%s) into the File Attachments field on the Mail tab.
fi: Jotta voit liittää tämän kentän kautta ladatun tiedoston sähköpostin liitetiedostoksi, sinun on lisättävä vastaava sähköpostielementti (%s) Tiedostoliitteet-kenttään Sähköposti-välilehdellä.

en: To use CAPTCHA, you first need to install and activate %s plugin.
fi: Kun haluat käyttää roskapostin estoa, sinun tulee ensiksi asentaa ja ottaa käyttöön %s-lisäosa.

en: To use CAPTCHA, you need <a href="http://wordpress.org/extend/plugins/really-simple-captcha/">Really Simple CAPTCHA</a> plugin installed.
fi: Käyttääksesi CAPTCHAa, sinun täytyy asentaa <a href="http://wordpress.org/extend/plugins/really-simple-captcha/">Really Simple CAPTCHA</a>.

en: To use reCAPTCHA, first you need to install an API key pair. For more details, see %s.
fi: Jotta voit käyttää reCAPTCHA roskapostin estoa, sinun on ensin asetettava rajapinnan/API-avainpari. Jos tarvitset lisätietoja, katso %s.

en: To use reCAPTCHA, you need to install an API key pair.
fi: Jotta voit käyttää reCAPTCHA roskapostin estoa, on asennettava rajapinnan/API-avainpari.

en: To use the value input through this field in a mail field, you need to insert the corresponding mail-tag (%s) into the field on the Mail tab.
fi: Jotta voit käyttää tähän kentään kirjoitettua arvoa sähköpostikentässä, sinun on lisättävä vastaava sähköpostielementti (%s) kenttään Sähköposti-välilehdellä.

en: Tracking with Google Analytics
fi: Seuranta Google Analyticsin avulla

en: URL
fi: URL-osoite

en: URL that the sender entered is invalid
fi: Lähettäjän syöttämä URL-osoite on virheellinen

en: Untitled
fi: Ei otsikkoa

en: Uploaded file is not allowed for file type
fi: Ladattu tiedosto ei ole sallittua tiedostotyyppiä

en: Uploaded file is too large
fi: Ladattu tiedosto on liian suuri

en: Uploading a file fails for PHP error
fi: Tiedoston lataaminen epäonnistui PHP-virheen vuoksi

en: Uploading a file fails for any reason
fi: Tiedoston lataaminen epäonnistuu jostain syystä

en: Use HTML content type
fi: Käytä HTML:ää

en: Use Mail (2)
fi: Käytä sähköpostia (2)

en: Use this text as the placeholder of the field
fi: Käytä tätä tekstiä kentän paikanvaraajana.

en: Validate %s Contact Form Now | Validate %s Contact Forms Now
fi[0]: Tarkista %s -lomake nyt
fi[1]: Tarkista %s -lomakkeet nyt

en: Validate Configuration
fi: Tarkista määritykset

en: Validate Contact Form 7 Configuration
fi: Tarkasta Contact Form 7 -määritykset

en: Validation errors occurred
fi: Viestissä virheitä

en: While form-tags have a comparatively complex syntax, you don&#8217;t need to know the syntax to add form-tags because you can use the straightforward tag generator (<strong>Generate Tag</strong> button on this screen).
fi: Lomake-elementtien lauserakenne on suhteellisen monimutkainen, mutta sinun ei kuitenkaan tarvitse tuntea lauserakennetta lisätäksesi elementtejä, koska voit käyttää yksinkertaista elementtigeneraattoria (<strong>Luo elementti</strong> -painike tällä näytöllä).

en: Wrap each item with label element
fi: Aseta jokainen ruutu nimielementin sisään

en: Y/m/d
fi: d/m/Y

en: Y/m/d g:i:s A
fi: d/m/Y G:i:s

en: You are about to delete this contact form.
      'Cancel' to stop, 'OK' to delete.
fi: Olet poistamassa yhteydenottolomaketta. 
    Paina 'Peruuta' peruuttaaksesi tai 'OK' poistaaksesi.

en: You are not allowed to delete this item.
fi: Sinulla ei ole oikeuksia poistaa tätä kohdetta.

en: You are not allowed to edit this contact form.
fi: Sinulla ei ole oikeutta muokata tätä yhteydenottolomaketta.

en: You are not allowed to edit this item.
fi: Sinulla ei ole oikeuksia muokata tätä kohdetta.

en: You are not allowed to upload files of this type.
fi: Et voi siirtää palvelimelle tämän lajista tiedostoa. Tarvitset laajemmat oikeudet.

en: You are not allowed to validate configuration.
fi: Et voi tarkastaa määrityksiä. Tarvitset laajemmat oikeudet.

en: You can add customization code snippets here. For details, see %s.
fi: Voit lisätä omia koodinpätkiä tänne. Lisätietoja: %s.

en: You can also use this old-style shortcode:
fi: Voit käyttää myös vanhanaikaista lyhytkoodia:

en: You may need to first sign up for an account with the service that you plan to use. When you do so, you would need to authorize Contact Form 7 to access the service with your account.
fi: Voit mahdollisesti joutua ensin luomaan käyttäjätilin siihen palveluun, jota aiot käyttää. Kun teet niin, sinun on valtuutettava Contact Form 7 käyttämään palvelua sinun tilitiedoillasi.

en: You must accept the terms and conditions before sending your message.
fi: Sinun on hyväksyttävä käyttöehdot ennen viestin lähettämistä.

en: Your Email
fi: Sähköposti

en: Your Message
fi: Viesti

en: Your Name
fi: Nimi

en: Your entered code is incorrect.
fi: Syöttämäsi koodi on virheellinen.

en: acceptance
fi: hyväksyntä

en: checkboxes
fi: valintaruudut

en: date
fi: päivämäärä

en: drop-down menu
fi: pudotusvalikko

en: email
fi: sähköposti

en: file
fi: tiedosto

en: number
fi: numero

en: quiz
fi: kysely

en: radio buttons
fi: valintanapit

en: reCAPTCHA is a free service to protect your website from spam and abuse.
fi: reCAPTCHA on ilmainen palvelu, jonka avulla suojelet sivustoasi roskapostilta ja väärinkäytöltä.

en: submit
fi: lähetä

en: tel
fi: puh

en: text
fi: teksti

en: text area
fi: tekstialue
