Stable (latest release) - en to sv translation catalogue (248 entries)

en: FAQ about Configuration Validator
sv: Frågor och svar om kontroll av konfiguration

en: The date is before the earliest one allowed.
sv: Datumet är tidigare än tillåtet

en: The date is after the latest one allowed.
sv: Datumet är senare än tillåtet

en: There was an unknown error uploading the file.
sv: Ett okänt fel inträffade när filen laddades upp

en: You are not allowed to upload files of this type.
sv: Du får inte ladda upp den här typen av filer

en: The file is too big.
sv: Filen är för stor

en: There was an error uploading the file.
sv: Ett fel inträffade när filen skulle laddas upp.

en: The number format is invalid.
sv: Talformatet är ogiltigt.

en: The number is smaller than the minimum allowed.
sv: Talet är mindre än minsta tillåtna.

en: The number is larger than the maximum allowed.
sv: Talet är större än det högsta tillåtna.

en: The answer to the quiz is incorrect.
sv: Svaret på quizen är fel.

en: The e-mail address entered is invalid.
sv: E-postadressen är ogiltig.

en: The URL is invalid.
sv: URL:en är ogiltig

en: The telephone number is invalid.
sv: Telefonnumret är ogiltigt.

en: You are not allowed to validate configuration.
sv: Du har inte behörighet att kontrollera konfigurationen.

en: Validate %s Contact Form Now | Validate %s Contact Forms Now
sv[0]: Kontrollera %s kontaktformulär nu
sv[1]: Kontrollera %s kontaktformulär nu

en: Validate Configuration
sv: Kontrollera konfigurationen

en: Configuration validation completed. An invalid contact form was found. | Configuration validation completed. %s invalid contact forms were found.
sv[0]: Kontrollen av konfigurationen är klar. Ett ogiltigt kontaktformulär hittades.
sv[1]: Kontrollen av konfigurationen är klar. %s ogiltiga kontaktformulär hittades.

en: Configuration validation completed. No invalid contact form was found.
sv: Kontrollen av konfigurationen är klar. Inga ogiltiga kontaktformulär hittades.

en: This contact form has a configuration error. | This contact form has %s configuration errors.
sv[0]: Det här kontaktformuläret har ett fel i konfigurationen.
sv[1]: Det här kontaktformuläret har %s fel i konfigurationen.

en: How to Resolve Configuration Errors
sv: Hur du löser fel i konfigurationen

en: Validate Contact Form 7 Configuration
sv: Kontrollera konfigurationen i Contact Form 7

en: Misconfiguration leads to mail delivery failure or other troubles. Validate your contact forms now.
sv: Fel i konfigurationen kan innebära att epost inte levereras eller andra problem. Kontrollera dina kontaktformulär nu.

en: %s configuration error found | %s configuration errors found
sv[0]: %s fel i konfigurationen hittades
sv[1]: %s fel i konfigurationen hittades

en: This field can be empty depending on user input.
sv: Det här fältet kan vara tomt på grund av hur användaren fyllt i det.

en: This field has syntax errors.
sv: Det här fältet har syntaxfel.

en: This email address does not belong to the same domain as the site.
sv: Den här epost-adressen hör inte till samma domän som webbplatsen.

en: HTML tags are not allowed in a message.
sv: HTML-taggar är inte tillåtna i ett meddelande.

en: Thank you for your message. It has been sent.
sv: Tack, ditt meddelande har skickats.

en: There was an error trying to send your message. Please try again later.
sv: Ett fel inträffade när meddelandet skulle skickas. Var god försök senare.

en: One or more fields have an error. Please check and try again.
sv: Ett eller flera fält har fel. Kontrollera och försök igen.

en: You must accept the terms and conditions before sending your message.
sv: Du måste godkänna villkoren innan du skickar meddelandet.

en: The field is required.
sv: Fältet är obligatoriskt.

en: The field is too long.
sv: Fältet är för långt

en: The field is too short.
sv: Fältet är för kort.

en: The date format is incorrect.
sv: Datum-formatet är fel.

en: Please verify that you are not a robot.
sv: Bekräfta att du inte är en robot.

en: ERROR
sv: FEL

en: Invalid key values.
sv: Ogiltiga nyckelvärden.

en: Settings saved.
sv: Inställningar sparade.

en: reCAPTCHA is a free service to protect your website from spam and abuse.
sv: reCAPTCHA är en gratis tjänst för att skydda din webbplats från skräppost.

en: Site Key
sv: Webbplatsnyckel

en: Secret Key
sv: Hemlig nyckel

en: Reset Keys
sv: Återställ nycklar

en: To use reCAPTCHA, you need to install an API key pair.
sv: För att använda reCAPTCHA behöver du ange API-nycklar.

en: Configure Keys
sv: Konfigurera nycklar

en: For more details, see %s.
sv: För mer information, se %s.

en: To use reCAPTCHA, first you need to install an API key pair. For more details, see %s.
sv: För att använda reCAPTCHA behöver du ange API-nycklar. För mer information, se %s.

en: Generate a form-tag for a reCAPTCHA widget. For more details, see %s.
sv: Generera en formulärtagg för en reCAPTCHA-widget. För mer information, se %s.

en: Theme
sv: Tema

en: Light
sv: Ljust

en: Dark
sv: Mörkt

en: Size
sv: Storlek

en: Compact
sv: Kompakt

en: File Attachments
sv: Bifogade filer

en: Edit messages used in the following situations.
sv: Ändra meddelanden som används i följande situationer.

en: You can add customization code snippets here. For details, see %s.
sv: Du kan lägga till anpassad kod här. Mer information finns i %s.

en: Overview
sv: Översikt

en: Available Actions
sv: Tillgängliga åtgärder

en: Form-tags
sv: Formulär-taggar

en: Mail-tags
sv: Epost-taggar

en: On this screen, you can manage contact forms provided by Contact Form 7. You can manage an unlimited number of contact forms. Each contact form has a unique ID and Contact Form 7 shortcode ([contact-form-7 ...]). To insert a contact form into a post or a text widget, insert the shortcode into the target.
sv: Här kan du hantera kontaktformulär som skapats med Contact Form 7. Du kan hantera ett obegränsat antal kontaktformulär. Varje kontaktformulär har ett unikt ID och en Contact Form 7 shortcode ([contact-form-7 ...]). Infoga ett kontaktformulär genom att klistra in shortcode i ett inlägg eller en text-widget.

en: Hovering over a row in the contact forms list will display action links that allow you to manage your contact form. You can perform the following actions:
sv: Hovra över en rad i listan med kontaktformulär så visas länkar till åtgärder som du kan använda. Du kan använda följande åtgärder:

en: <strong>Edit</strong> - Navigates to the editing screen for that contact form. You can also reach that screen by clicking on the contact form title.
sv: <strong>Redigera</strong> - Öppnar sidan för redigering av kontaktformuläret. Du kan också öppna det genom att klicka på kontaktformulärets titel.

en: <strong>Duplicate</strong> - Clones that contact form. A cloned contact form inherits all content from the original, but has a different ID.
sv: <strong>Duplicera</strong> - Duplicerar kontaktformuläret. Ett duplicerat kontaktformulär innehåller allt från originalet men har ett annat ID.

en: On this screen, you can edit a contact form. A contact form is comprised of the following components:
sv: På den här sidan kan du redigera ett kontaktformulär. Kontaktformulär består av följande delar:

en: <strong>Title</strong> is the title of a contact form. This title is only used for labeling a contact form, and can be edited.
sv: <strong>Tigel</strong> är kontaktformulärets titel. Titeln används bara för att märka kontaktformuläret och kan ändras.

en: <strong>Form</strong> is a content of HTML form. You can use arbitrary HTML, which is allowed inside a form element. You can also use Contact Form 7&#8217;s form-tags here.
sv: <strong>Formulär</strong> är innehållet i ett HTML form. Du kan använda valfri HTML, som tillåts i ett form-element. Du kan också använda Contact Form 7&#8217;s form-taggar här.

en: <strong>Mail</strong> manages a mail template (headers and message body) that this contact form will send when users submit it. You can use Contact Form 7&#8217;s mail-tags here.
sv: <strong>Epost</strong> är en epost-mall (headers och message body) som använda när någon skickar formuläret. Du kan använda Contact Form 7&#8217;s epost-taggar här.

en: <strong>Mail (2)</strong> is an additional mail template that works similar to Mail. Mail (2) is different in that it is sent only when Mail has been sent successfully.
sv: <strong>Epost (2)</strong> är ytterligare en epost-mall som fungerar på liknande sätt som Epost. Epost (2) skickas bara om Epost har lyckats skickats.

en: In <strong>Messages</strong>, you can edit various types of messages used for this contact form. These messages are relatively short messages, like a validation error message you see when you leave a required field blank.
sv: I <strong>Meddelande</strong> kan du ändra olika typer av meddelanden som används för kontaktformuläret. Dessa meddelanden är relativt korta, som ett meddelande om valideringsfel som visas när ett obligatoriskt fält lämnas tomt.

en: <strong>Additional Settings</strong> provides a place where you can customize the behavior of this contact form by adding code snippets.
sv: I <strong>Avancerade inställningar</strong> kan du ytterligare anpassa kontaktformuläret genom att lägga till egen kod.

en: A form-tag is a short code enclosed in square brackets used in a form content. A form-tag generally represents an input field, and its components can be separated into four parts: type, name, options, and values. Contact Form 7 supports several types of form-tags including text fields, number fields, date fields, checkboxes, radio buttons, menus, file-uploading fields, CAPTCHAs, and quiz fields.
sv: Formulär-taggar är kod innesluten i hakparanteser som används i ett formulär. Formulär-taggar motsvarar ett inmatningsfält vars innehåll kan delas i fyra delar: typ, namn, alternativ och värden (type, name, options, and values). Contact Form 7 stöder olika typer av formulär-taggar som text-fält, nummer-fält, datum-fält, kryssrutor, radio-knappar, menyer, filuppladdning, CAPTCHA och quiz-fält.

en: While form-tags have a comparatively complex syntax, you don&#8217;t need to know the syntax to add form-tags because you can use the straightforward tag generator (<strong>Generate Tag</strong> button on this screen).
sv: Även om formulär-taggar är relativt komplicerade, behöver du inte kunna syntaxen eftersom det finns en tagg-generator som är enkel att använda (knappen <strong>Skapa tagg</strong> på den här sidan).

en: A mail-tag is also a short code enclosed in square brackets that you can use in every Mail and Mail (2) field. A mail-tag represents a user input value through an input field of a corresponding form-tag.
sv: En epost-tagg är också kod innesluten i hakparanteser som du kan använda i alla Epost- och Epost (S)-fält. Alla epost-taggar motsvarar det värde som användaren angett i motsvarande formulär-tagg.

en: There are also special mail-tags that have specific names, but don&#8217;t have corresponding form-tags. They are used to represent meta information of form submissions like the submitter&#8217;s IP address or the URL of the page.
sv: Det finns också speciella epost-taggar med namn som inte har motsvarande formulär-taggar. De används för meta-information från när formuläret skickades, som användarens IP-adress eller formulärsidans URL.

en: On this screen, you can manage services that are available through Contact Form 7. Using API will allow you to collaborate with any services that are available.
sv: Här kan du hantera tjänster som finns i Contact Form 7. Med API kan du använda tillgängliga tjänster.

en: You may need to first sign up for an account with the service that you plan to use. When you do so, you would need to authorize Contact Form 7 to access the service with your account.
sv: Du kanske måste först registrera dig för den tjänst som du tänker använda. När du gör det måste du tillåta Contact Form 7 att komma åt tjänsten med ditt konto.

en: Any information you provide will not be shared with service providers without your authorization.
sv: Ingen information du lämnar kommer att delas med tjänsteleverantörer utan ditt tillstånd.

en: For more information:
sv: För mer information:

en: Your Name
sv: Ditt namn

en: (required)
sv: (obligatorisk)

en: Your Email
sv: Din epost

en: Your Message
sv: Ditt meddelande

en: Send
sv: Skicka

en: From: %s
sv: Från: %s

en: Subject: %s
sv: Ämne: %s

en: Message Body:
sv: Meddelande:

en: This e-mail was sent from a contact form on %1$s (%2$s)
sv: Epost-meddelandet skickades från ett kontaktformulär på %1$s (%2$s)

en: Sender's message was sent successfully
sv: Avsändarens meddelande har skickats

en: Sender's message failed to send
sv: Avsändarens meddelande kunde inte skickas

en: Validation errors occurred
sv: Ett valideringsfel uppstod

en: Submission was referred to as spam
sv: Meddelandet markerades som spam

en: There are terms that the sender must accept
sv: Det finns villkor som avsändaren måste godkänna.

en: There is a field that the sender must fill in
sv: Det finns ett fält som användaren måste fylla i

en: There is a field with input that is longer than the maximum allowed length
sv: Det finns ett fält som har längre innehåll än tillåtet

en: There is a field with input that is shorter than the minimum allowed length
sv: Det finns ett fält som har kortare innehåll än tillåtet

en: Contact Form
sv: Kontaktformulär

en: Untitled
sv: Namnlös

en: Sending ...
sv: Skickar...

en: acceptance
sv: godkännande

en: Generate a form-tag for an acceptance checkbox. For more details, see %s.
sv: Skapa en form-tagg för en kryssruta för godkännande. För mer information, se %s.

en: Acceptance Checkbox
sv: Kryssruta för godkännande

en: Name
sv: Namn

en: Options
sv: Alternativ

en: Make this checkbox checked by default
sv: Gör kryssrutan ifylld som standard

en: Make this work inversely
sv: Gör detta omvänt

en: Id attribute
sv: ID-attribut

en: Class attribute
sv: Class-attribut

en: Insert Tag
sv: Infoga tagg

en: To use CAPTCHA, you need <a href="http://wordpress.org/extend/plugins/really-simple-captcha/">Really Simple CAPTCHA</a> plugin installed.
sv: För att använda CAPTCHA behöver du ha tillägget<a href="http://wordpress.org/extend/plugins/really-simple-captcha/">Really Simple CAPTCHA</a> installerat.

en: The code that sender entered does not match the CAPTCHA
sv: Koden användare anger matchar inte CAPTCHA-koden

en: Your entered code is incorrect.
sv: Koden du angav är felaktig.

en: To use CAPTCHA, you first need to install and activate %s plugin.
sv: För att använda CAPTCHA, måste du först installera och aktivera %s plugin.

en: Generate form-tags for a CAPTCHA image and corresponding response input field. For more details, see %s.
sv: Generera form-taggar för en CAPTCHA-bild och motsvarande svarsfält. För mer information, se %s.

en: Image settings
sv: Bildinställningar

en: Input field settings
sv: Inställningar för inmatningsfält

en: This contact form contains CAPTCHA fields, but the temporary folder for the files (%s) does not exist or is not writable. You can create the folder or change its permission manually.
sv: Det här kontaktformuläret innehåller CAPTCHA, men den temporära mappen för filerna (%s) existerar inte eller är inte skrivbar. Du kan skapa mappen eller ändra mappens rättigheter manuellt.

en: This contact form contains CAPTCHA fields, but the necessary libraries (GD and FreeType) are not available on your server.
sv: Det här kontaktformuläret innehåller CAPTCHA, men de nödvändiga biblioteken (GD och FreeType) saknas på din server.

en: checkboxes
sv: Kryssrutor

en: radio buttons
sv: Radioknappar

en: Generate a form-tag for a group of checkboxes. For more details, see %s.
sv: Skapa en form-tagg för en grupp kryssrutor. För mer information, se %s.

en: Generate a form-tag for a group of radio buttons. For more details, see %s.
sv: Generera en form-tagg för en grupp alternativknappar. För mer information, se %s.

en: Checkboxes, Radio Buttons and Menus
sv: Kryssrutor, radio-knappar och menyer

en: Field type
sv: Fälttyp

en: Required field
sv: Obligatoriskt fält

en: One option per line.
sv: Ett val per rad.

en: Put a label first, a checkbox last
sv: Etikett först, en kryssruta sist

en: Wrap each item with label element
sv: Omslut varje objekt med label-element

en: Make checkboxes exclusive
sv: Gör kryssrutorna exklusiva

en: To use the value input through this field in a mail field, you need to insert the corresponding mail-tag (%s) into the field on the Mail tab.
sv: Om du vill använda indata via fältet i ett mail, måste du infoga motsvarande post-tagg (%s) i fältet under fliken Epost.

en: Date format that the sender entered is invalid
sv: Datumformatet avsändaren använt är ogiltigt

en: Date is earlier than minimum limit
sv: Datumet är tidigare än tillåtet

en: Date is later than maximum limit
sv: Datum är senare än tillåtet

en: date
sv: datum

en: Generate a form-tag for a date input field. For more details, see %s.
sv: Generera en form-tagg för datumfält. För mer information, se %s.

en: Date Field
sv: Datumfält

en: Default value
sv: Standardvärde

en: Use this text as the placeholder of the field
sv: Använd denna text som platshållare för fältet

en: Range
sv: Intervall

en: Uploading a file fails for any reason
sv: Filuppladdningen misslyckas av någon anledning

en: Uploaded file is not allowed for file type
sv: Filen är av en ej tillåten filtyp

en: Uploaded file is too large
sv: Den uppladdade filen är för stor

en: Uploading a file fails for PHP error
sv: Filuppladdningen misslyckades pga PHP-fel

en: file
sv: fil

en: Generate a form-tag for a file uploading field. For more details, see %s.
sv: Generera en form-tagg för filuppladdning. För mer information, se %s.

en: File Uploading and Attachment
sv: Filuppladdning och bilagor

en: File size limit (bytes)
sv: Gräns för filstorlek (bytes)

en: Acceptable file types
sv: Tillåtna filtyper

en: To attach the file uploaded through this field to mail, you need to insert the corresponding mail-tag (%s) into the File Attachments field on the Mail tab.
sv: För att bifoga filen som laddats upp till epost, måste du infoga motsvarande post-tagg (%s) i fältet Bifogade filer under fliken Epost.

en: This contact form contains file uploading fields, but the temporary folder for the files (%s) does not exist or is not writable. You can create the folder or change its permission manually.
sv: Det här kontaktformuläret innehåller fält för filuppladdning, men den temporära mappen för filerna (%s) existerar inte eller är inte skrivbar. Du kan skapa mappen eller ändra rättigheter på den manuellt.

en: Number format that the sender entered is invalid
sv: Talformatet som avsändaren har angett är ogiltig

en: Number is smaller than minimum limit
sv: Talet är mindre än tillåtet

en: Number is larger than maximum limit
sv: Talet är större än tillåtet

en: number
sv: siffror

en: Generate a form-tag for a field for numeric value input. For more details, see %s.
sv: Generera en form-tagg för ett numeriskt fält. För mer information, se %s.

en: Number Fields
sv: Numeriskt fält

en: Spinbox
sv: Nummerruta

en: Sender doesn't enter the correct answer to the quiz
sv: Användaren anger fel svar för quiz-frågan

en: Generate a form-tag for a question-answer pair. For more details, see %s.
sv: Generera en form-tagg för ett fråga-svar-par. För mer information, se %s.

en: Questions and answers
sv: Frågor och svar

en: One pipe-separated question-answer pair (e.g. The capital of Brazil?|Rio) per line.
sv: En pipe-separerad fråga-svar (e.g. Brasilien huvudstad? | Rio) per rad.

en: drop-down menu
sv: Rullgardinsmeny

en: Generate a form-tag for a drop-down menu. For more details, see %s.
sv: Generera en form-tagg för rullgardinsmeny. För mer information, se %s.

en: Allow multiple selections
sv: Tillåt flera val

en: Insert a blank item as the first option
sv: Lägg till ett tomt objekt som första val

en: submit
sv: skicka

en: Generate a form-tag for a submit button. For more details, see %s.
sv: Generera en form-tagg för skicka-knapp. För mer information, se %s.

en: Submit Button
sv: Skicka-knapp

en: Label
sv: Märkning

en: Email address that the sender entered is invalid
sv: Avsändarens epost-adress är ogiltig

en: URL that the sender entered is invalid
sv: Avsändarens URL är ogiltig

en: Telephone number that the sender entered is invalid
sv: Avsändarens telefonnummer är ogiltigt

en: email
sv: epost

en: Generate a form-tag for a single-line plain text input field. For more details, see %s.
sv: Generera en form-tagg ett enkelradigt textfält. För mer information, se %s.

en: Generate a form-tag for a single-line email address input field. For more details, see %s.
sv: Generera en form-tagg för en epost-fält. För mer information, se %s.

en: Generate a form-tag for a single-line URL input field. For more details, see %s.
sv: Generera en form-tagg för länkfält. För mer information, se %s.

en: Generate a form-tag for a single-line telephone number input field. For more details, see %s.
sv: Generera en form-tagg för telefonfält. För mer information, se %s.

en: Text Fields
sv: Textfält

en: This field requires author's name
sv: Det här fältet kräver författarens namn

en: This field requires author's email address
sv: Det här fältet kräver författarens epost-adress

en: This field requires author's URL
sv: Det här fältet kräver författarens URL

en: text area
sv: textarea

en: Generate a form-tag for a multi-line text input field. For more details, see %s.
sv: Generera en form-tagg för textfält med flera rader. För mer information, se %s.

en: Contact form %d
sv: Kontaktformulär %d

note: Description of the plugin/theme
en: Just another contact form plugin. Simple but flexible.
sv: Ännu en kontakt-plugin. Enkel men flexibel.

en: Contact
sv: Kontakt

en: Edit Contact Form
sv: Redigera kontaktformulär

en: Contact Forms
sv: Kontaktformulär

en: Add New Contact Form
sv: Nytt kontaktformulär

en: Add New
sv: Skapa nytt

en: Integration with Other Services
sv: Integration med andra tjänster

en: You are not allowed to edit this item.
sv: Du får inte redigera den här posten.

en: You are not allowed to delete this item.
sv: Du får inte radera den här posten.

en: Error in deleting.
sv: Fel vid radera.

en: The changes you made will be lost if you navigate away from this page.
sv: Ändringarna du gjort kommer att förloras om du lämnar sidan.

en: Search results for &#8220;%s&#8221;
sv: Sökresultat för &#8220;%s&#8221;

en: Search Contact Forms
sv: Sök kontaktformulär

en: Contact form created.
sv: Kontaktformulär skapat.

en: Contact form saved.
sv: Kontaktformulär sparat.

en: Contact form deleted.
sv: Kontaktformulär raderat.

en: Settings
sv: Inställningar

en: <strong>Contact Form 7 %1$s requires WordPress %2$s or higher.</strong> Please <a href="%3$s">update WordPress</a> first.
sv: <strong>Contact Form 7 %1$s kräver WordPress %2$s eller senare.</strong> <a href="%3$s">Uppdatera WordPress</a> först.

en: Dismiss
sv: Avfärda

en: Contact Form 7 Needs Your Support
sv: Contact Form 7 behöver ditt stöd.

en: It is hard to continue development and support for this plugin without contributions from users like you. If you enjoy using Contact Form 7 and find it useful, please consider making a donation.
sv: Det är svårt att fortsätta utveckla denna plugin och ge support utan bidrag från användare som du. Om du uppskattar Contact Form 7 och tycker att den är användbar, bidra gärna med en donation.

en: Donate
sv: Donera

en: Get Started
sv: Kom igång

en: Getting Started with Contact Form 7
sv: Kom igång med Contact Form 7

en: Admin Screen
sv: Administration

en: How Tags Work
sv: Så fungerar taggar

en: Setting Up Mail
sv: Ställa in epost

en: Did You Know?
sv: Visste du?

en: Spam Filtering with Akismet
sv: Spam-filtrering med Akismet

en: Save Messages with Flamingo
sv: Spara meddelanden med Flamingo

en: Selectable Recipient with Pipes
sv: Valbara mottagare med Pipes

en: Tracking with Google Analytics
sv: Spåra med Google Analytics

en: You are not allowed to edit this contact form.
sv: Du har inte behörighet att ändra det här kontaktformuläret.

en: Save
sv: Spara

en: Enter title here
sv: Ange titel här

en: Copy this shortcode and paste it into your post, page, or text widget content:
sv: Kopiera kortkoden och klistra in i ett inlägg, en sida eller en text-widget.

en: You can also use this old-style shortcode:
sv: Du kan också använda denna äldre kortkod:

en: Duplicate
sv: Duplicera

en: Delete
sv: Radera

en: You are about to delete this contact form.
      'Cancel' to stop, 'OK' to delete.
sv: Du är på väg att radera det här kontaktformuläret. 
     'Avbryt' för att behålla det, 'OK' för att radera.

en: Docs
sv: Dokumentation

en: %s keys switch panels
sv: %s Pil-knappar byter paneler

en: Form
sv: Formulär

en: Mail
sv: Epost

en: Messages
sv: Meddelanden

en: Additional Settings (%d)
sv: Ytterligare inställningar (%d)

en: Additional Settings
sv: Avancerade inställningar

en: Title
sv: Titel

en: Author
sv: Författare

en: Date
sv: Datum

en: Edit
sv: Redigera

en: Edit &#8220;%s&#8221;
sv: Redigera &#8220;%s&#8221;

en: Mail (2)
sv: Epost (2)

en: Use Mail (2)
sv: Använd epost (2)

en: Mail (2) is an additional mail template often used as an autoresponder.
sv: Mail (2) är en ytterligare e-mall som ofta används för autosvar.

en: In the following fields, you can use these mail-tags:
sv: I följande fält, kan du använda dessa mail-taggar:

en: To
sv: Till

en: From
sv: Från

en: Subject
sv: Ämne

en: Additional Headers
sv: Ytterligare rubriker

en: Message Body
sv: Meddelande

en: Exclude lines with blank mail-tags from output
sv: Uteslut rader med tomma epost-taggar.

en: Use HTML content type
sv: Använd HTML-innehåll
